Firma tutvustus Dolomiidi omadused Abiks tellijale
Haakeri Dolomiiditööstus


Firma tutvustus


SELGASE DOLOMIIT OÜ peamiseks tegevualaks on dolomiidi töötlemine. Omame Saaremaa vanima ja ilusaima kivistuktuuriga Selgase dolomiidi maardlat.

Selgase dolomiit on hästi töödeldav, millest valmistatakse akna- ja lillelaudu, sambaid, karniise, kaminaid, maja välisseinu, aiaposte, postimütse, postamente, seina- ja põrandaplaate, hauakive, teadetetahvleid, suveniire, treppe, portaaze, raidkujusid jne...

Dekoratiivne dolomiit levib maardlaalal 0,8-1,0 meetri paksuse selgepiirilise kihina. Samas on uuritud ka dekoratiivse kivimi sobivust killustikus, kuid kivimi ainulaadsuse tõttu pole see arvestatav kasutusala. Dekoratiivne dolomiit on kergesti ja hästi lihvitav, kuid mitte poleeritav, see-eest on võimalik teda töödelda kivilakiga, mis annab poleeriga sarnase tulemuse .

Hinnates dekoratiivset dolomiiti, kui viimistluskivi, paarsada- aastat vanade ehitiste seinas, võib öelda, et sise- ja välisviimistluses õigustab kivim end igati. Ümarvormides tuleb Selgase dolomiidi tekstuur eriti ilmekalt esile.



Select language: